Jaký byt si vybrat jako investici | Nové byty Praha

Jaký byt si vybrat jako investici

Byt může být velmi zajímavým investičním nástrojem, s poměrně slušným výnosem. Zhodnocení se může pohybovat ve výši až 5 % ročně. Vybrat si byt jako investici však není nic jednoduchého, i když to na první pohled tak nevypadá. Není důležité přitom jen to, jaký byt zakoupit, ale také komu ho pronajmout.

 

Nákup bytu jako investice

Nákup bytu jako investice je v současné době díky nízkým úrokovým sazbám hypoték výhodný. Výhodou je také pouze pomalý nárůst cen bytů, poměrně bohatá nabídka. Pro výhodný nákup bytu je potřeba zvolit vhodnou, atraktivní lokalitu.

Důležité parametry, které je potřeba při výběru bytu jako investice vzít v potaz:

- Lokalita, kde je byt umístěn

- Občanská vybavenost

- Velikost bytu

- Vybavení bytu

- Stav bytu

- Výše provozních nákladů

Obecně je největší zájem o byty o velikosti 1+1 a 2+1, které mají nízké provozní náklady, vybírají si je singles i mladé rodiny. Určitou výhodou je například koupě nového bytu, klidně z developerského projektu, kde je k dispozici také parkovací místo či garáž.

Byty o velikosti 3+1 a větší představují také mnohem větší vstupní investici i provozní náklady. Jsou vyhledávány především většími rodinami. Rodiny s dětmi představují spolehlivější a dlouhodobější nájemce. Pronajímatel nemusí tak často hledat nové nájemce a jeho investice má rychlejší návratnost.

 

Výběr bytu nového či staršího?

Jako investor zvažte také to, zda chcete byt v novostavbě nebo preferujete starší zástavbu. Starší byty jsou levnější, nicméně je zde často nutná investice do oprav či rekonstrukce. Novostavbu můžete naopak pronajmout okamžitě.

Investiční byt vybírejte stejně jako své bydlení. Vždy zvažte, komu hodláte svůj byt pronajímat. Můžete si také spočítat návratnost investice. Z vhodně zvoleného bytu můžete mít reálný výnos 4-5 % ročně.

 

Komentáře a dotazy ke článku Jaký byt si vybrat jako investici

Vyhledávání novostavby Praha

  

Rozšířené vyhledávání novostaveb »


Top byty na prodej

  |  

Pražský Byt.cz

Novostavby přehledně na jednom místě

+420 734 396 752