Proč si pořídit byt jako investici? | Nové byty Praha

Proč si pořídit byt jako investici?

Máte zajištěné vlastní bydlení a přemýšlíte nad pořízením bytu jako investici, kdy byt pronajímáte za účelem zisku? Pořízení a investice do nemovitosti znamená jistotu. Investiční byt vám umožní vlastnit reálný a hmatatelný majetek.

 

Vlastní majetek

Jedním z důvodů, proč si byt jako investici pořídit je to, že je skutečně jen a jen váš a vy s ním můžete libovolně nakládat. Investiční byt je hmatatelnou věcí, na kterou si na rozdíl od investic do akcií můžete sáhnout. Do katastru nemovitostí jste jako vlastník zapsáni vy a ikdyby došlo ke ztrátě hodnot peněz díky hyperinflaci, byt vám zůstává napořád.

Hodnotu nemovitosti můžete využít reálně a vy v investičním bytě můžete dříve či později bydlet nebo jej přenechat dítěti. Investiční byt nikdy neztratí na své hodnotě. Jak víme, potřebu bydlet mají a budou mít lidé neustále.

 

Zajistíte vlastní rodinu

Důvodem pro pořízení bytu jako investice je také starost o rodinu a zajištění budoucnosti potomků. Snažíme se dát dětem do života nejen vychování, ale často i nějaký kapitál, který jim usnadní start. S bytem, který pro děti pořídíte, nemusí řešit drahé startovací bydlení nebo se drkocat po pronájmech. Měsíční příjem plynoucí vám z pronájmu bytu můžete také spořit dětem, případně ho v době studií použít jako kapesné. To samé platí také pro zajištění rodičů, kteří často nemají z nízkého důchodu jak hradit drahé tržní nájemné.

 

Zajistíte své závazky v případě potřeby

Další výhodou, proč si pořídit investiční byt, je možnost jak získat zpět investované peníze. Nemovitost můžete použít jako zástavu za úvěr, který následně použijete na další investice. Byt můžete použít například jako zástavu pro banku na hypotéku či úvěr na podnikání, diverzifikujete své portfolio a rozšíříte svá aktiva.

 

Komentáře a dotazy ke článku Proč si pořídit byt jako investici?

Vyhledávání novostavby Praha

  

Rozšířené vyhledávání novostaveb »


Top byty na prodej

  |  

Pražský Byt.cz

Novostavby přehledně na jednom místě

+420 734 396 752

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím