Ubývá dokončených bytů, ceny bytů rostou | Nové byty Praha

Ubývá dokončených bytů, ceny bytů rostou

Neúprosně se blíží doba, kdy bude na realitním trhu nedostatečná nabídka nově dokončených bytů. Díky nízkým úrokovým sazbám hypoték je poptávka po nových bytech velká. Díky stoupající poptávce a stále nižší nabídce pochopitelně rostou jejich ceny. Jen v Praze bylo v uplynulém roce prodáno přes 6 500 nových bytů.

 

 

 

Co stojí za nedostatečnou nabídkou dokončených bytů

Nedostatečná nabídka nových bytů není jen díky nízkým cenám hypoték, ale konkrétně v Praze je důvodem složitá legislativa Pražských stavebních předpisů a také naprosto zastaralý územní plán. Nový měl být schválen v roce 2010 a doposud se tak nestalo. Díky tomu jen pomalu rostou nové bytové domy a počet rodin, které novým cenám na bydlení nedosáhnou, roste.

I přes rostoucí ceny se nákup nových bytů stále vyplatí. Vlastní bydlení je cílem mnoha lidí a také je to jedna z nejlepších investic. Podle odborníků ceny bytu rostou a jejich růst bude trendem i příštích několik měsíců. V Praze se počítá v roce 2017 s nárůstem cen u novostaveb o 4 %, v ostatních regionech to může být procent pět.

Oproti roku 2015 vzrostly ceny dokončených bytů v Praze o 1,2 %. Za dva měsíce roku 2016 se na trh dostalo pouze 480 nových bytů, což je pouze minimální počet. Realitní makléři odhadují, že poptávka po nových bytech ještě stoupne a developeři se dostanou do situace, kdy nebudou mít vlastně co nabízet.  V současné době je možno vybírat z více než 100 developerských projektů, které umožní bydlení v centru i v okrajových čtvrtích Prahy. K dispozici jsou nové byty pro singles i rodiny s dětmi či seniory.

Komentáře a dotazy ke článku Ubývá dokončených bytů, ceny bytů rostou

Vyhledávání novostavby Praha

  

Rozšířené vyhledávání novostaveb »


Top byty na prodej

  |  

Pražský Byt.cz

Novostavby přehledně na jednom místě

+420 734 396 752

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím